SON DAKİKA

Fashion Week İstanbul başladı

Bu haber 13 Eylül 2017 - 5:59 'de eklendi

Mercedes – Benz Fashion Week İstanbul, bu yıl 10’ncu kez kapılarını açtı. 15 Eylül’e kadar sürecek olan organizasyon, Zorlu Center’da dört gün boyunca sunum ve şovlarla İstanbul’da moda rüzgarları estirecek.

Moda festivali başladı

Etkinliğin ilk günü, dün Mert Erkan’ın defilesiyle başladı. Genç tasarımcı, ‘Self-Coded’ (Kendini Kodlayan) adını verdiği 29 parçadan oluşan İlkbahar-Yaz 2018 Couture Koleksiyonu’nu tanıttı. Feminist, ben merkezli, gösterişli ve seksi bir kadın silüetini baz alarak oluşturulan koleksiyonda, QR kodundan ilham alan tasarımcının defilesinde Sema Şimşek ile Tuğçe Sarıkaya podyuma çıktı. Beyaz, bej, füme ve pudra renklerin kullanıldığı kıyafetlerin öne çıktığı defile Moda severler tarafından ilgiyle takip edildi.

Yıldız tasarladılar

Organizasyon, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen açılış partisi ve sergi sunumuyla 10’uncu sezonunu kutladı. ‘Harikalar Diyarı’ temalı geceye moda, sanat ve eğlence dünyasından ünlü isimler katıldı. Ceyda Balaban küratörlüğünde gerçekleştirilen sergi de davetliler tarafından beğenildi.