SON DAKİKA

‘Yanlış Anlama’ Filminde Acun Ilıcalı’ya gönderme

Bu haber 06 Eylül 2017 - 6:17 'de eklendi

Yanlış anlaşmalar üzerine kurulu komik bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyan ‘Yanlış Anlama’da ünlü yapımcı Acun Ilıcalı’ya espirili bir gönderme yapılıyor.

‘Yanlış Anlama’nın eğlenceli karakterlerinden ‘Hünkar Dede’nin noter sahnesinde; Noter Nihat Beyan, ‘Hünkar Dede’ye memleketini soruyor. ‘Erzurum Ilıcalı’ yanıtını veren ‘Hünkar Dede’, bir diğer soru üzerine babasının isminin de ‘Acun’ olduğunu söylüyor.

10 Kasım’da vizyona girecek filmin oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh ile birlikte İlker Ayrık, Hakan Bilgin, Bahadır Efe, Duygu Karaca, Pelin Sönmez gibi isimler bulunuyor. Azerbaycan’nın çok ünlü isimleri de kadroya eşlik ediyor. Pervin Abiyeva, Islam Mehreliyev ve Ferda Amin gibi ünlüler filmde rol alan isimler arasında yer alıyor.

Levent Cengizhan’ın yapımcılığında DADA Yapım imzalı filmin yönetmenliğini Ulaş Cihan Şimşek üstlenirken, senaryosunu Ayberk Çınar kaleme alıyor. Film, Türkiye sinemalarıyla aynı zamanda  Azerbaycan sinemalarında da gösterime girecek.

FİLMİN KONUSU

Bu eğlenceli komedi filmi Türkiye ve Azerbaycan’da bulunan iki ailenin komik macerasını anlatıyor. Türkiye’den Azerbaycan’dan iki ailenin beraber geçirdikleri 10 günü anlatan filmde iki dilin hem yakınlığı hem farklılığı sonucu oluşan yanlış anlamaların getirdiği maceraları izleyeceğiz. Herkesin bildiği gibi, inen uçağa ‘uçak düşüyor’ diyen Azeriler’in hiç birimizin bilmediği daha nice kelime farklılıklarından meydana gelen komikler anlatılıyor.