Keyf Gazetesi

Bebeksi Bir Cilde Kavuşmanın Sırrı Nedir?

Bebeksi Bir Cilde Kavuşmanın Sırrı Nedir?
154
31 Temmuz 2019 - 11:08

Bebeksi bir cilde kim sahip olmak istemezki… Güzellik uzmanı Nurşah Tokgöz Konjac bitkisi sayesinde nasıl kusursuz bir cilde sahip olunur detaylı bir şekilde anlattı.

Konjac bitkisi nedir

Nurşah Tokgöz; “Konjac, Asya’nın yüksek tepelerinde yetişen bir bitkidir. Son yüzyıldır bu bitkiyi güzellik tedavilerinde de kullanmaya başlanmıştır. Konjac süngeri, bitkinin liflerinden hiçbir makine veya alet kullanılmadan yapılmakta olup, bazılarının içinde bambu kökü de bulunur. Sonuç olarak ortaya %100 anti-bakteriyel ve oldukça yumuşak bir güzellik buluşu çıkıyor” dedi.

Konjac süngeri ne işe yarar?

Bitkinin nasıl kullanılması gerektiğini anlatan Nurşah Tokgöz, “Bu süngeri vücut ve yüz temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben bir adet vücudum için, bir adet de sadece yüzüm için kullanıyorum. Sünger cilt üzerindeki ölü deri hücrelerini temizliyor. O kadar yumuşak ki, bebekler bile kullanabilir. Göz makyajı hariç, yüzdeki makyajı da saniyeler içinde temizliyor.”

Konjac süngeri nasıl kullanılır?

Bebeksi bir cilde sahip olmanın yolları için ürünün nasıl kullanılması gerektiğini belirten Nurşah Tokgöz, “Süngeri ilk aldığınız, paketten kuru ve sert olarak çıkar. Ilık suya tuttuğunuzda saniyeler içeresinde yumuşar. Islak ve kabarmış olan konjac süngerini cildinizdeki kiri temizlemek için dairesel hareketlerle, masajlarla yüzünüze sürün. Zaten artık çok yumuşak olduğu için, hiçbir şekilde cildi tahriş etmez. Cildi canlandırır ve ölü hücrelerden temizler. Düzenli kullanımda ince çizgilere bile çare olmuştur” ifadelerini kullandı.

Konjac sünger çeşitleri

Güzellik uzmanı Nurşah Tokgöz, bebeksi bir cilt için kullanılması gereken konjac bitkisiyle elde edilen süngerlerin çeşitleri ise şöyle;

• Koyu kırmızı konjac süngeri: Kuru ve hassas ciltler için uygundur.

• Kırmızı konjac süngeri: Cildinde herhangi bir hastalık bulunmayanlar fakat hassas ciltli olanlar içindir. Kan dolaşımını düzenler, ölü hücreleri temizler, cilde ışık verir, canlandırır. Kırışıklıklar ve kılcal damarlar için uygun olan budur.

• Yeşil konjac süngeri: Normal karma ciltler için uygundur. Akne oluşumunu önler, cildi sterilize eder. Gözenekleri temizlerken aynı zamanda da kir, yağ ve bakterileri de yok eden mikro-moleküller içerir.

• Pembe konjac süngeri: Çok hassas ciltler için uygun bir temizleyicidir. Kırmızı ve beyaz kil karışımından yapılmıştır. Yorgun, cansız ve çok hassas ciltler içindir. Aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalmış ciltlerin, esnekliklerini yeniden kazanmalarına yardımcı olur.

• Beyaz konjac süngeri: Bu orijinal olan konjac süngeridir. Hiçbir ekstra kil eklenmemiştir. Kendisi %100 alkalidir. Cildin pH dengesini korur.

• Siyah konjac süngeri: Rengini bambudan almıştır. Ergenlik dönemindeki sivilcelere iyi gelen doğal çözümdür. Cildinizde siyah noktalar varsa veya yağlı bir cildiniz varsa bu size göre. İçinde karbon ve pek çok mineral bulunur. Doğal bir anti-oksidandır.

• Konjac süngerinin bakımı nasıl yapılmalı?

• Bu süngerin kullanım süresi yaklaşık olarak 2-3 aydır. İki kullanım arasında süngerin tamamen kuruduğuna emin olun. Kullandıktan sonra avuçlarınızın arasında sıkın. Tek elinizle bez sıkar gibi çok sıkı sıkmayın. Kullanım sonrasında durulayın. Haftada bir kez, iki dakika kaynar suda bekletip dezenfekte edebilirsiniz.

• Fakat uzun süre kaynatmayın ya da bunu haftada birden fazla kez yapmayın yoksa içindeki lifler özelliklerini kaybederler. Süngerde kopma, parçalanma gibi şeyler olursa süngerinizi doğal gübre olarak kullanabilir ve bitkilerinizin toprağına atabilirsiniz.

keyfgazetesi.com © 2014 Tüm Hakları Saklıdır

hack forumalfa shellrecovery shell
cami halısıcami halısıcami kapısıCami SüpürgesiCami HalısıCami Halısıçiğköfte

Evden Eve NakliyatEvden Eve Nakliyatmng Evden Eve NakliyatEvden Eve NakliyatEvden Eve Nakliyatofis taşımaevden eve nakliyatyurtiçi evden eve nakliyatiçel evden eve nakliyat

hack forumalfa shellrecovery shell
cami halısıcami halısıcami kapısıCami SüpürgesiCami HalısıCami Halısıçiğköfte

Evden Eve NakliyatEvden Eve Nakliyatmng Evden Eve NakliyatEvden Eve NakliyatEvden Eve Nakliyatofis taşımaevden eve nakliyatyurtiçi evden eve nakliyatiçel evden eve nakliyat