11. ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM FESTİVALİ FİNALİSTLER BELLİ OLDU
Mono Elektrik
  1. ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM FESTİVALİ

ULUSAL VE ULUSLARARASI PROGRAMI AÇIKLANIYOR

 

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) in düzenlediği 11. Uluslararası İpekyolu Film Festivali bu senede 15-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.  Her sene olduğu gibi bu senede İpekyolu coğrafyasından yoğun ilgi  gören festivale  Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan gibi çeşitli ülkelerden 245 başvuru olmuş,  festivalin  ön jüri  değerlendirmesi sonucu ulusal ve uluslararası kategoride finalistler belirlenmiştir.

 

1 Aralık sabahı Point Otel Taksim’de yapılacak basın toplantısında değerli ön jüri tarafından belirlenen  finalist filmlerin tanıtımıyla birlikte bu seneki ana jüri üyeleri,  SETEM emek ödülünün değerli sahipleri açıklanacaktır. Bu özel günümüzde değerli basın mensublarını ve sektörümüz değerli çalışanlarını aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Finalistler ve ön jüriler;

 

ULUSAL BELGESEL FİLM FİNALİSTLERİ

Ön Jüri : Yönetmen Fehmi Gerçeker, Yönetmen Ahmet Alan, Yönetmen Mehmet Güleryüz

 

Ağacın Ruhu / The Sound ff the Tree  (Eren Aybars Arpacik)

Beyaz Dağın Çocukları / Children of the White Mountain (Yalçın Çiftçi)

Hayatımın En Güzel Günü / The Best Day In My Life (Semih Sağman)

Karanlıkta Kaybolanlar / Lost In The Darknes (Can Diker)

Yada Yağmurları / Jade Rain (Volkan Durmuş)

 

ŞAFAK TAVKUL ULUSAL ANİMASYON FİLM FİNALİSTLERİ

 

                       

Cepgöz / Pocketeye  (Batıkan Köse, Doğukan Köse)

Galaktik Hazine / The GalacticTreasure (Ecem Çörtle)

İçeride / Inside (Birnur Karatimur Çutsay)

Kara Vebal / Lack Depth (Mina N. Köksal)

Labirent / The Maze (Selçuk Ören)

Magus Baba’nın Mavi Maymunu / The Blue Monkey Of Magus Baba (Rumeysa Bora)

Noel Hediyesi / A Christmas Present (Esin Gülsevil)

Son Ağaç / The Last Tree (Zülfü Gül)

Yasemin / Jasmine (Muaz Güneş)

Zaman Yolcusu Kreta / Kreta The Time Traveler (Ilgın Saçan, Gülşah Özdemir Koryürek)

 

 

ULUSAL KISA FİLM FİNALİSTLERİ

Ön Jüri : Yönetmen ve Senarist Feza Sınar, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkan Yardımcısı Mustafa Bülbül, Senarist Vildan Tekin

Gece Babamızı Ararken / In Search Of Dad On Night (Alkım Özmen)

Yolda / On The Road (Özge Uçar Çığşar)

İnsan Örtüsü / The Cover Of Humanity (Hazan Beklen)

Birlikte, Yalnız / Together, Alone (Kasım Ördek)

Sacayağı / Trivet (Abdurrahim Karabulut, Mahsun Celayir)

Satışçının Biir Günü / When The Shift Ends (Erinç Durlanık)

 

 

ULUSLARARASI İPEKYOLU FİNALİSTLERİ

Ön Jüri : Yönetmen ve Senarist Feza Sınar, Yönetmen Reza Siami, Yönetmen Mehmet Güleryüz

 

 

Azerbaycan               The Savior Hand Of The Lord (Babak Abbaszada)  /  Belgesel Film

                                     Hadis (Nazrin Aghamaliyeva) / Animasyon Film

                                   Forgive Me Tonight (Elvin Adigozel) / Kısa Film

 

Çin                              Torch Against The Night  (Fengyi Zhao, Shuaishuai Wu) / Belgesel Film

Circle  (Ke Wang)  / Animasyon Film

The Call Of Clear Water By  (Wankun Song) / Kısa Film

 

Hindistan                   The Long Road  (Baylon Fonseca) / Belgesel Film

Nirjara  (Gaurav Pati) / Animasyon Film

 

İran                             The Breath  (Behzad Rezaei)  / Belgesel Film

Axe  (Esmaiel Jabbari) / Animasyon Film

The Bride  (Sonia Fathi) / Kısa Film

 

Kazakistan                Buttons  (Tolepbergen Baisakalov) / Kısa Film

 

Kırgızistan                 Black Wagon  (Adilet Karzhoev) / Belgesel Film

                                    Warrior  (Amanbek Azhymat Azhymat) / Kısa Film                       

 

 

Türkiye                      The Sound Of The Tree (Eren Aybars Arpacik) / Belgesel Film

The Last Tree (Zülfü Gül) / Animasyon Film

Together, Alone  (Kasım Ördek)  / Kısa Film                                

Yunanistan                I Have a Story But I am Not My Story  (Theodora Madaroy) / Kısa Film

 

 

 

ULUSLARARASI KARDEŞLİK ÖDÜLÜ FİNALİSTLERİ

Almanya                    The Heaviest Order  (Peter Böving) / Animasyon Film

Arjantin                      Melodies of a Thaw  (Carlos Fernando Rosetti) / Kısa Film

Avustralya                 ZPR 359  (Liam Branagan) / Kısa Film

Bosna                         Searching for Justice  (Ado Hasanoviç) / Kısa Film

Endonezya                Gambuh The Dance For A Long Lost Soul (Harvan Agustriansyah) / Kısa

Fransa                        Letter to Simone  (Eléna Garcia) / Kısa Film

Mısır                           Tea  (Ayman Sousa) / Kısa Film

Rusya                         The Black Man  (Alexey Averyanov) / Kısa Film

United States             Confession  (Jamie Naqvi) / Kısa Film

endeep yatay

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Endeep Kare Mono Elektrik

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 FB  Fenerbahçe 27 22 1 70
2 GS  Galatasaray 26 22 1 69
3 TS  Trabzonspor 27 14 9 46
4 BJK  Beşiktaş 27 14 9 46
5 KSM  Kasımpaşa 27 11 10 39
6 SVS  Sivasspor 27 9 8 37
7 İBFK  Başakşehir 27 10 11 36
8 ÇRZ  Ç.Rizespor 27 10 11 36
9 ANT  Antalyaspor 26 8 7 35
10 KYS  Kayserispor 27 10 9 35
11 SAMS  Samsunspor 27 9 12 33
12 ADS  Adana Demir. 27 7 9 32
13 ALNY  Alanyaspor 27 6 9 30
14 FKGK  Karagümrük 27 7 12 29
15 MKE  Ankaragücü 27 6 10 29
16 HTY  Hatayspor 27 6 10 29
17 GFK  Gaziantep FK 27 7 13 28
18 KON  Konyaspor 27 6 11 28
19 PNDK  Pendikspor 27 6 13 26
20 İST  İstanbulspor 27 3 18 12
21

Reklam

NETİDİ

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği