Sinema ve Tiyatro Dünyasında Ödül Heyecanı
Mono Elektrik

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece ‘oyuncu’ ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nin adayları belli oldu. 

Çeyrek asrı geride bırakan Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri, bu yıl 04 Haziran Salı saat 20.30’da İstanbul Mustafa Kemal Merkezi (MKM), Attila İlhan Sahnesi’nde sahiplerini bulacak.

Çeyrek asrı geride bırakmış köklü bir gelenek!

  1. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde Sinema Onur Ödülü Şener Şen’e taktim edilirken, Tiyatro Onur Ödülü Göksel Kortay’a verilecek. 

Gecede Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü Serpil Tamur’un olacak.

Yakın zamanda kaybettiğimiz Türk sinema tarihinin, tarihi ismi Bay Sinema Türker İnanoğlu adına ilk kez verilecek olan Türker İnanoğlu Vefa Ödülü Yeşilçam’ın emektar oyuncuları İhsan Gedik ve Mehmet Uğur’a taktim edilecek. 

 

Aday listeleri ile ilgili olarak Tiyatro Seçici Kurul Başkanı Harika Uygur, “Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nin 25. yılına ulaşmanın coşkulu heyecanını yaşıyoruz. Hepsi birbirinden başarılı olan adaylarımızı seçmekte çok zorlandık ve büyük bir titizlikle seçim sürecimizi tamamladık. Oyuncuların her yıl heyecanla beklediği Sadri Alışık Tiyatro ödülleri 25. yılımızın adaylarını yürekten kutluyor, hepsine başarılar diliyorum” dedi. 

Sinema Seçici Kurul Başkanı Fehmi Yaşar, “Çeyrek asrı geride bırakmış köklü bir gelenek! Aşkla, sevgiyle, emekle yarattığınız bu gelenek için teşekkürler Çolpan İlhan & Kerem Alışık… Sadri Alışık Sinema Oyuncu Ödülleri Seçici Kurulu, bu yıl değerlendirmeye alınan filmlerde; gerek grup oyunculuğu, gerekse bireysel oyunculuk performans ve kalitesinin yüksekliğine dikkat çekerken, Sadri Alışık Sinema Seçici Kurul Eski Başkanı büyük usta Erden Kıral’ın zamansız kaybından duyduğu derin üzüntüyü de tüm sevenleri ve sinemaseverlerle hüzünle paylaşır. Tüm adaylarımıza başarılar dileriz” dedi.

  

  1. SADRİ ALIŞIK SİNEMA OYUNCU ÖDÜLLERİ

2022-2024

 

Sinema Seçici Kurulu: Seçici Kurul Başkanı: Fehmi Yaşar, Ayça Damgacı, Biket İlhan, Burak Göral, Bülent Vardar, Tülay Günal, Vecdi Sayar.

 

SİNEMA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Elit Andaç Çam   /   Kuru Otlar Üstüne

Nergis Öztürk   /    Bergen

Nur Sürer    /     Cici

Songül Öden  /   Atatürk

Yasemin Yalçın  /  Cem Karaca’nın Gözyaşları

 

SİNEMA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Cem Davran  /   Hayat

Erol Babaoğlu   /    Kurak Günler

Musab Ekici  /    Kuru Otlar Üstüne

Olgun Şimşek    /     Cici

Osman Alkaş    /  Hayat

 

SİNEMA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Asiye Dinçsoy  /    Dirlik Düzenlik

Defne Kayalar  /   Aniden

Ece Yüksel   /    Ela İle Hilmi Ve Ali

Miray Daner  /   Hayat

Nurcan Eren  /  Suna

 

SİNEMA YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Ahmet Rıfat Şungar   /   Çilingir Sofrası

Ahmet Varlı  /  Kör Noktada

Berkay Ateş   /    Karanlık Gece

Ekin Koç   /    Okul Tıraşı

İsmail Hacıoğlu /  Cem Karaca’nın Gözyaşları

 

SİNEMA KOMEDİ YA DA KARA KOMEDİ DALINDA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Derya Karadaş  /  İyi Bir Aile Değiliz

Gonca Vuslateri  / Cenazemize Hoş Geldiniz

Hazal Türesan   /   Lohusa

Özge Özberk  /  Do Not Distrub

Selen Uçer  /   Oregon

 

 

SİNEMA KOMEDİ YA DA KARA KOMEDİ DALINDA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Bülent Emin Yarar   /    Gönül

Celal Kadri Kınoğlu  /  Do Not Disturb

Erkan Kolçak Köstendil  /  İyi Bir Aile Değiliz

Necip Memili   /    Aaahh Belinda

Toygan Avanoğlu  /   Bursa Bülbülü

 

SİNEMA KOMEDİ YA DA KARA KOMEDİ DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Aslı İnandık /  Oregon

Burcu Özberk   /   Rüyanda Görürsün

Gupse Özay  /   Lohusa

Hazar Ergüçlü  /   Gönül

Nihal Yalçın   /    Zuhal

 

SİNEMA KOMEDİ YA DA KARA KOMEDİ DALINDA YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Ali Sunal   /   Hava Muhalefeti

Cem Yılmaz  /  Do Not Disturb

Erkan Kolçak Köstendil  /   Gönül

Ferit Aktuğ  /   Oregon

Onur Gürçay  /   Lohusa

 

 

ÖZEL ÖDÜLLER

 

 

 

AYHAN IŞIK ÖZEL ÖDÜLÜ

 

BURAK DAKAK

 

 

EKREM BORA YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN OYUNCU ÖDÜLÜ

 

ECE BAĞCI   /    KURU OTLAR ÜSTÜNE   

 

 

ERDEN KIRAL SEÇİCİ KURUL ÖZEL ÖDÜLÜ

 

MERVE DİZDAR  /   KAR VE AYI - KURU OTLAR ÜSTÜNE

 

SAFA ÖNAL ÖZEL ÖDÜLÜ

SANKİ HER ŞEY BİRAZ FELAKET 

İBRAHİM ARICI

MELİS SEVİNÇ

MELİSA BOSTANCIOĞLU

MERT CAN SEVİMLİ

 

TÜRKER İNANOĞLU VEFA ÖDÜLÜ

 

İHSAN GEDİK - MEHMET UĞUR

 

SİNEMA ONUR ÖDÜLÜ

 

ŞENER ŞEN    

 

 

  

  1. SADRİ ALIŞIK TİYATRO OYUNCU ÖDÜLLERİ

2022-2024

 

 

Tiyatro Seçici Kurulu: Seçici Kurul Başkanı: Harika Uygur, Aslıhan Sunal, Elçin Hanbay Kaya, Ersin Umulu, Eylem Yıldız, Hasibe Kalkan, Pervin Atamert, Refika Sezik, Şirin Kılavuz, Tijen Savaşkan, Yarkın Ünsal. 

 

 

TİYATRO YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Ayşe Lebriz Berkem - Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı (BA - TİYATRO & H6 ACT)
Duygu Dalyanoğlu - Sevgi Soysal Yaşamakta Israr Ediyor (BGST)
Helin Kandemir - Balina - (CRAFT & ZORLU PSM & FREESTAGE)
Selen Nur Sarıyar - Cadı kazanı - (İBŞT)

Umay Anadolu Kaboğlu - Nifas (MAA PERFORM)



TİYATRO YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Ahmet Saka - Othello (MODA SAHNESİ)

Nevzat Sinan Taştan - Savaş ve Barış (İBŞT)

Salih Usta - Parrhesia 2 - ( ECHOES SAHNE & TİYATRO KAST)

Sinan Çatıkkaş - Ölümün Tersi Arzudur ( KADIKÖY EMEK TİYATROSU)

Ulvi Kayhaoğlu – Sığınak (CRAFT)

 


TİYATRO YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Burcu Gölgedar - Nifas ( MAAPERFORM)

Defne Kayalar – Anne (TİYATRO.iN)
İpek Türktan - Bir Terennüm (ORCHESTRA THEATRE)

Nihan Doğa -Disko Topu (LEMUR COMPANY)

Özlem Zeynep Dinsel – Kızlar ve Oğlanlar (OYUN ATÖLYESİ)

 

 
TİYATRO YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Berkay Ateş - Uykusuz bir Rüya, Salim (D22)

Gün Koper - Uçurtmanın Kuyruğu (İBŞT)
Onur Özaydın - Acındırma Propaganda Birimi (OYUN ATÖLYESİ)

Serkan Keskin - Saatleri Ayarlama Enstitüsü (484 URBAN GARDEN)

Uğur Kanbay – Kırlangıç (OYUN ATÖLYESİ)
 

TİYATRO KOMEDİ, KARA KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL DALINDA
YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Berfin Karatay - İki Efendinin Uşağı - Alaturka (CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ)

Binnur Şerbetçioğlu – Fosforlu Cevriye (İBŞT)

Ezgi Coşkun - Acındırma Propaganda Birimi (OYUN ATÖLYESİ)
Gözde Kırgız - Kel Diva (OYUN ATÖLYESİ)
Yağmur Damcıoğlu – Fosforlu Cevriye (İBŞT)
 


TİYATRO KOMEDİ, KARA KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL DALINDA
YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Besim Demirkıran – Fosforlu Cevriye (İBŞT)

Can Seçki - İki Efendinin Uşağı - Alaturka - (CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ)
Fazıl Aksakal - Bence Katil Öldürdü (İSTANBUL DEVLET TİYATROLARI)

Kıvanç Kılınç - Kel Diva - (OYUN ATÖLYESİ)
Rojhat Özsoy - Bence Katil Öldürdü (İSTANBUL DEVLET TİYATROLARI)

 


TİYATRO KOMEDİ, KARA KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL DALINDA
YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Irmak Örnek - Fosforlu Cevriye (İBŞT)
Merve Polat – Yan Rol (TİYATRO MİTOS)

Nihal Yalçın - Çirkin (DOLKUN PRODUCTION)
Pelin Abay- 39 Buçuk Basamak (TİYATRO ADAM)
Zuhal Olcay - Kel Diva (OYUN ATÖLYESİ)

 

TİYATRO KOMEDİ, KARA KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL DALINDA
YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Berk Yaygın – 39 Buçuk Basamak (TİYATRO ADAM)

Hakan Emre Ünal - N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali (TIYATRO HEMHAL)
Murat Garipağaoğlu - Tartuffe (İBŞT)
Onur Berk Arslanoğlu - Çirkin (DOLKUN PRODUCTION)
Serkan Abeş - Absürt Senfoni (PROJE EKSİ BİR)


 
ÖZEL ÖDÜLLER


 

ÜSTÜN AKMEN UMUT VADEDEN GENÇ OYUNCU ÖDÜLÜ
Emrecan Karakurum - Bu Taraftan daha Güzelim- (D22)
Simge Sabancılar - Bu Taraftan Daha Güzelim (D22)


SEÇİCİ KURUL ÖZEL ÖDÜLÜ
Peer Gynt Düzenleniyor (PAX TİYATRO)


HDİ SİGORTA ÖZEL ÖDÜLÜ
Bir Tatlı Kaşığı Çamur (NUSHU TİYATRO)

 

ÇOLPAN İLHAN SANATA DEĞER KATAN KADINLAR ÖDÜLÜ
Serpil Tamur


TİYATRO ONUR ÖDÜLÜ
Göksel Kortay

 

Haber: Hikmet AYDOĞAN

 

endeep yatay

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Endeep Kare Mono Elektrik

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 38 33 2 102
2 FB  Fenerbahçe 38 31 1 99
3 TS  Trabzonspor 38 21 13 67
4 İBFK  Başakşehir 38 18 13 61
5 KSM  Kasımpaşa 38 16 14 56
6 BJK  Beşiktaş 38 16 14 56
7 SVS  Sivasspor 38 14 12 54
8 ALNY  Alanyaspor 38 12 10 52
9 ÇRZ  Ç.Rizespor 38 14 16 50
10 ANT  Antalyaspor 38 12 13 49
11 GFK  Gaziantep FK 38 12 18 44
12 ADS  Adana Demir. 38 10 14 44
13 SAMS  Samsunspor 38 11 17 43
14 KYS  Kayserispor 38 11 15 42
15 HTY  Hatayspor 38 9 15 41
16 KON  Konyaspor 38 9 15 41
17 MKE  Ankaragücü 38 8 14 40
18 FKGK  Karagümrük 38 10 18 40
19 PNDK  Pendikspor 38 9 19 37
20 İST  İstanbulspor 38 4 27 16
21

Reklam

NETİDİ

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği