Keyf Gazetesi

Kılıçdaroğlu tartışmaların ardından PM üyelerine seslendi: Bizde kaos değil demokrasi var

Yerel seçimde adayların belirlendiği Parti Meclisi toplantılarında yaşanan tartışmalardan dolayı kimseye kırgın olmadığını söyleyen CHP lideri, “Bunu demokrasinin gereği olarak görüyorum. Demokrasi kültürü bizim köklerimizde var” dedi

Kılıçdaroğlu tartışmaların ardından PM üyelerine seslendi: Bizde kaos değil demokrasi var
132
04 Şubat 2019 - 11:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tartışmalarla geçen sekiz toplantının ardından Parti Meclisi (PM) üyelerine seslendi. Üyelere çalışmaları için teşekkür eden Kılıçdaroğlu’nun, “Eleştirileri parti içi muhalefet olarak görmüyorum. Demokrasi kültürü bizim köklerimizde var. Doğru adayları belirlemek için elimizden geleni yaptık. O yüzden kimseye kırgın değilim” dediği öğrenildi.

CHP, yerel seçimlerde yarışacak adayların belirlenmesiyle ilgili çalışmalarını neredeyse tamamladı. Tartışmalarla geçen sekiz PM toplantısında toplamda 902 aday belirlendi. Partinin kurultaydan sonraki en yüksek karar organı olan PM, önceki günkü toplantısında bundan sonraki adayların belirlenmesiyle ilgili Kılıçdaroğlu başkanlığındaki MYK’ya “tam yetki” verdi. Toplantının sonunda üyelere teşekkür konuşması yapan Kılıçdaroğlu’nun şu mesajları verdiği öğrenildi: “Adayları belirlerken gerçekten ince eleyip sık dokuduk. Örgütlerimize sorduk, milletvekillerimize sorduk, illere heyetler gönderdik, kamuoyu araştırmaları yaptırdık. Bütün bu çalışmaların sonucunda MYK’da ve PM’de tartışarak adaylarımızı belirledik. Zaten bizim diğer partilerden farkımız da bu. Biz burada demokratik olarak tartışırken sanki içimizde bir kaos varmış gibi yansıtıldı. Ama biz demokrasinin gereğini yerine getirdik. Adaylarını bu kadar demokratik yollarla belirleyen tek partiyiz.”

‘Ayrım yapmadık’

İsimleri belirlerken hangi isimle başarının yakalanacağı dışında başka bir kriterleri olmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu “Daha önce kurultay toplanması için imza veren arkadaşlarımızı da atadık. Asla bu tip bir ayrım yapmadık. İmza vereni de vermeyeni de bir tuttuk. Buraya MYK’dan süzülerek gelen isimler oldu, sizlerin oylamasına sunuldu. Önergeler verdiniz, oyladık. Eleştirilerinizi dile getirdiniz, dinledik. Görüş ayrılıkları sonrası değişen adaylar da oldu” dedi.

‘Kırgın değilim’

Kılıçdaroğlu, eleştirileri parti içi muhalefet olarak görmediğini belirterek şunları söyledi: “Demokrasinin gereği olarak görüyorum. Demokrasi kültürü bizim köklerimizde var. En doğru adayları belirlemek için elimizden geleni yaptık. Kimse kimseye hakaret etmedi, herkes fikirlerini söyledi. O yüzden kimseye kırgın değilim. Çalışmalarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Artık sahaya inme, çalışma zamanı. Birçok kentteki belediyeleri alarak bu seçimlerin kazananı olacağız.”

Bugün belirlenebilir

Edinilen bilgilere göre, PM’den aday belirlemeyle ilgili “tam yetki” alan Kılıçdaroğlu’nun, şu ana kadar açıklanmayan İstanbul’un Silivri ve Maltepe, İzmir’in Bayraklı, Muğla’nın Bodrum ve Ankara’nın Etimesgut gibi ilçeleri ile Ordu ve Siirt adaylarını kısa süre içinde açıklaması bekleniyor. Bu adaylardan bazılarının bugünkü MYK toplantısında belirlenebileceği ifade ediliyor.

keyfgazetesi.com © 2014 Tüm Hakları Saklıdır

hack forumalfa shellrecovery shell
cami halısıcami halısıcami kapısıCami SüpürgesiCami HalısıCami Halısıçiğköfte

Evden Eve NakliyatEvden Eve Nakliyatmng Evden Eve NakliyatEvden Eve NakliyatEvden Eve Nakliyatofis taşımaevden eve nakliyatyurtiçi evden eve nakliyatiçel evden eve nakliyat

hack forumalfa shellrecovery shell
cami halısıcami halısıcami kapısıCami SüpürgesiCami HalısıCami Halısıçiğköfte

Evden Eve NakliyatEvden Eve Nakliyatmng Evden Eve NakliyatEvden Eve NakliyatEvden Eve Nakliyatofis taşımaevden eve nakliyatyurtiçi evden eve nakliyatiçel evden eve nakliyat